Dlaczego essentiALA jest lepsza od oleju lnianego?

Dlaczego essentiALA jest lepsza od oleju lnianego?

essentiALA to esencja tego co w oleju lnianym najlepsze – kwasy Omega 3,6,9 zawarte w oleju zostały skoncentrowane do poziomu 90% a produkt ustabilizowany, dzięki czemu jest znacznie bardziej odporny na działanie powietrza i światła słonecznego. Cząsteczka ciężkiego i wysokokalorycznego glicerolu została zastąpiona malutką i lekką cząsteczką alkoholu.

Ilość alkoholu w essentiALA jest śladowa (porównywalna do ilości jaka znajduje się np w soku jabłkowym) dlatego produkt może być bezpiecznie podawany małym dzieciom.

Czysty olej lniany jest olejem wysoce nienasyconym i łatwo wchodzi w reakcję z tlenem. Proces ten jest potocznie zwany jełczeniem.

Opatentowany proces produkcji essentiALA jest przeprowadzany w ochronnej atmosferze azotu, dzięki czemu essentiALA przed otwarciem butelki nie ma kontaktu z tlenem. Oznacza to, że posiada najwyższą aktywność zdrowotną i zachowane są delikatne podwójne wiązania kwasów Omega.

essentiALA Omega-3

essentiALA – 90% koncentrat niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3,6,9 w postaci ultra łatwo przyswajalnych monocząsteczek ALA,  wyizolowanych z najwyższej jakości oleju lnianego. Zespół niezbędnych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3,6,9 zwany jest witaminą F.

1 łyżeczka do herbaty (4ml) dostarcza 100% dziennego zapotrzebowania na kwasy Omega-3 dla osoby dorosłej (2000mg)

1 butelka wystarczy na miesięczną suplementację dla osoby dorosłej lub 2 miesięczną dla dziecka.

Najczystsze i najbezpieczniejsze źródło kwasów Omega 3, 6, 9.

  • zawiera 60% czystych kwasów Omega-3 pochodzenia roślinnego (ALA),
  • kwas ALA to jedyny niezbędny nienasycony kwas tłuszczowy Omega-3, którego organizm nie potrafi wytworzyć i musi być dostarczany z pożywieniem,
  • Zawiera trzykrotnie więcej Omega-3 niż Omega-6, dzięki czemu wspomaga utrzymanie właściwych proporcji pomiędzy Omega-3 i Omega-6 w diecie XXI wieku.
  • doskonale przyswajalna formuła mono-cząsteczek,
  • ultra-czyste kwasy Omega – bez glicerolu, konserwantów czy dodatków.
  • porcja dzienna Omega-3 w postaci estrów essentiALA to jedynie 32 kcal,
  • wygodna suplementacja – podana raz dziennie, utrzymuje wysoki, stabilny poziom kwasów Omega-3 w osoczu aż przez 24 godziny po spożyciu (a nie przez 3 godziny, jak ma to miejsce w przypadku oleju lnianego i rybiego),
  • ultra-bezpieczna – nie wchodzi w interakcję z lekami, nie uczula. Rekomendowana dla kobiet w ciąży i małych dzieci.

 

Skład: 

Ultra-czyste, naturalne kwasy tłuszczowe wyizolowane z oleju lnianego:

Omega-3 omega-6NKT

Nie zawiera: przeciwutleniaczy, konserwantów, polepszaczy, alergenów, metali ciężkich, cyjanogenów, glicerolu. Nie uczula, nie wchodzi w interakcję z lekami.

Dawkowanie: 

Dorośli: 1 łyżeczka dziennie (4ml).
Dzieci: 0,5 -1 łyżeczki dziennie (2 ml-4 ml).

Nie przekraczać zalecanej dawki dziennej. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut  (zamiennik) zróżnicowanej diety.